O NÁS

Sme mamy ako ty. Občas unavené a nevyspaté, občas zas plné elánu. Niekedy sme kôpka nervov, inokedy vysmiate kočky plné energie. Niekedy aj kričíme. Nielen od radosti! 

Áno, občas pijeme studenú kávu po prebdenej noci a nestíhame sa najesť. A nespoznávame sa v zrkadle.

Ale čo nám skutočne dobíja baterky, je pohyb!

Naša misia

Rovnako ako ty, aj my vieme, že pri nepretržitej starostlivosti o dieťatko si ZASLÚŽIME čas pre seba. CHCEME si materskú naozaj aktívne UŽÍVAŤ a fyzicky aj psychicky ZVLÁDAŤ ten každodenný kolotoč. Chceme UROBIŤ niečo pre svoje krajšie, lepšie a silnejšie ja a VYUŽIŤ na to práve čas, ktorý máme k dispozícii TERAZ.

Podstatná pre nás je radosť z pohybu, kvalita, posúvanie limitov ale hlavne zábava. A záplava endorfínov.  

Pretože materskú si treba užívať!

Prečo byť jednou z nás

Koncept Fit Mamina vznikol preto, aby Ti pomohol užiť si materskú s elánom a chuťou. Snažíme sa umožniť Ti získať pohybové stereotypy, vďaka ktorým ľahšie zvládneš aj starostlivosť o dieťatko a domácnosť. Dvíhanie, prenášanie, nakladanie, vykladanie dieťatka, kočíka, nákupov či košov s bielizňou, to nie je len tak! S nami časom určite ľahšie udýchaš schody, strmé ulice, beh za odchádzajúcim autobusom, alebo detské naháňačky. A to všetko bez toho, aby si svoje dieťatko musela niekde nechávať bez Tvojho dohľadu. Budeš silnejšia, pozitívnejšia a sebavedomejšia mama. Drobcovi ukážeš, že hýbať sa je super. A možno sa aj dobre zabaví (š).

Lektorský team

Mgr. Jana Oravcová

Zakladateľka konceptu Fit Mamina v Banskej Bystrici, mama fešáka Bruna.

"Na materskej som cítila, že potrebujem venovať energiu niečomu, čo mi bude prinášať radosť a zároveň poteší mamy s podobnou krvnou skupinou. Vediem kurz Fit Mamina Classic a lekcie Strolleringu v Banskej Bystrici a Zvolene.

Takmer vždy, keď môžem, sa nechám zlákať na kvalitnú čokoládu a veselú spoločnosť. 

Som kondičná trénerka I. stupňa (FF UMB), certifikovaná lektorka cvičenia s bábätkami v šatkách a nosičoch, absolventka kurzu Panvové dno a diastáza pod vedením Mgr. Martiny Nakládalovej (fyziomami.com) a certifikovaná lektorka programu Strollering®. Od r. 2019 som aj školiteľkou lektoriek programu Strollering® pre Slovenskú republiku."

Ing. Denisa Čubová

Lektorka Strolleringu, mama, ktorá si naplno užíva svojho skvelého drobca Jarka.

"Keďže ma cvičenie pod Jankiným vedením veľmi bavilo, s nadšením som prijala jej ponuku pripojiť sa k Fit Mamine ako členka tímu.

Som certifikovaná lektorka Strolleringu® závislá od endorfínov a teším sa na stredajšie lekcie v parku, na ktoré si starostlivo pripravujem tréningy, aby sme si nielen skvele zacvičili, ale sa aj zabavili.

Zlákate ma na šálku dobrej kávy a neodmietnem ani sparring partnera na beh, alebo príjemnú spoločnosť na prechádzake v prírode s drobcom na chrbte."

Mgr. Barbora Borošová

Mamina úžasnej Hanky na plný úväzok a aktívna osôbka, ktorá neobsedí. 

"Milujem pohyb, cestovanie za rodinou a priateľmi a nikdy neodmietnem dobrú kávičku a koláč. Odmalička som sa profesionálne venovala karate, takže šport a tréningová disciplína sú mi blízke. Študovala som na Fakulte telesnej výchovy a športu v Bratislave a na Masarykovej univerzite v Brne.

Fit Mamina ma dostala už v tehotenstve, keď som si robila prehľad, akým aktivitám sa budem venovať ako mamina. Neskôr, po absolvovaní lekcií Strolleringu® mi Janka navrhla spoluprácu, takže som neváhala a začala som si plniť svoje sny. Stala som sa certifikovanou lektorkou tohto programu.

Snažím sa šíriť vôkol seba dobrú náladu a s vami by som ju rada zdieľala na lekciách v Parku SNP. Teším sa na vás!"